Про нас

Ментальна арифметика. Що це?

Це методика навчання образного рахування. Спочатку діти навчаються рахувати на японській рахівниці, яка називається абакус, абак, соробан. Надалі заняття зі справжньої рахівниці переходять до уявної сфери: учні, запам’ятавши соробан до найдрібніших деталей, з легкістю уявляють її в умі. Далі, так само в уяві, здійснюють арифметичні підрахунки, переміщуючи уявні кісточки.

Рядок на Соробані — це певний розряд числа: 10, 100, 1000 і т.д. На одному рядку п’ять кісточок: вниз від планки – 1,2,3,4, і над планкою – 5.

Під час рахування, необхідне для підрахунку число “чує” права півкуля мозку. Вона надсилає запит до лівої півкулі, яка “знаходить” у пам’яті образ цього числа й “надсилає” картинку назад правій, яка здійснює потрібне обчислення. Під час такої спільної роботи півкуль відбувається їх синхронізація, що дозволяє створювати й зміцнювати нейронні зв’язки (синапси). Чим їх більше, тим більш розвинутий мозок людини. Недарма ж кажуть про звивини в голові.

У дитячому віці процес встановлення зв’язків між півкулями за допомогою ментальної арифметики накладається на фізіологічне формування синапсів, і саме тому візуальний прояв розвитку мозку більш помітний. Діти, що вміють рахувати образами, як правило, володіють більш розвиненими видами пам’яті, мислення, успішні в засвоєнні будь-яких нових знань, адаптовані в суспільстві.

 


З усіма перевагами ментальної арифметики для розвитку інтелекту, у класичної системи є великий недолік. Успішно засвоюють програму навчання в середньому лише 25% учнів. Решта, на превеликий жаль, дарма втратять свій дорогоцінний час. І добре, якщо зовсім не втратять інтерес до отримання нових знань.

Чи можливо, щоб переваги системи навчання ментальної арифметики стали доступними усім, без винятку, учням? До 2013 року це було нездійсненно.

Проте, чотири роки тому класичну методику ментальної арифметики було значною мірою перероблено та вдосконалено відповідно до потреб і можливостей сучасних дітей. І ментальна арифметика стала доступною кожній дитині.

У чому принципова відмінність методики усного рахунку Соробан® від класичної ментальної арифметики? Найбільше – у результативності навчання. Понад 90% учнів успішно оволодівають усним рахуванням, на противагу 25% лідерів у навчанні за традиційною системою. Як цього досягають? За допомогою повністю переробленої методики викладання. А в школах Соробан® діти вже після першого заняття демонструють вирішення прикладів за допомогою образів. Звісно, на початку й приклади прості, але головне зрозуміти, що ця методика доступна кожній дитині.

З часом, для навчання за методикою Соробан® було розроблено інноваційну онлайн платформу, що допомагає тренувати й розвивати мозок під час занять усним рахуванням. У процесі навчання запроваджені технології штучного інтелекту, що дозволяє зробити тренування індивідуальним для кожного учня.

На сьогодні перша вдосконалення методика ментальної арифметики – методика усного рахунку Соробан ® – єдина в світі, що гарантує високу якість навчання та досягнення учнями результатів, що вражають.

Школу усного рахунку Соробан®, що стала міжнародною за минулий час, заслужено називають законодавцем технології розвитку інтелекту.

Поява ментальної артфметики. Передісторія методики Соробан®

Перша, зафіксована в історії згадка про використання соробану, як засобу для підрахунків, відмічена в 1946 році.

12 листопада 1946 року американці організували в Японії конкурс для порівняння швидкості обчислення на японській рахівниці абаку (соробані) і американському електричному калькуляторі. Соробан став лідером у трьох арифметичних діях з чотирьох запропонованих. На соробані швидше були підраховані приклади на додавання, віднімання, ділення.

Передумовою проведення даного конкурсу була історія, коли звичайний японець на рахівниці, на якій в Країні, де сходить сонце, рахували з 17 століття, вирішив задачі швидше за американського солдата. Родзинкою стало те, що японець зовсім не знав чисел.

У 1979 році в Китаї було створено національну спілку для вивчення можливостей використання соробан в освіті. Після короткого проміжку часу школи, де навчали підрахунку за допомогою абака (соробана) відкрилися в Південній Кореї, Бразилії, Тайвані, у США (Лос-Анджелесі, на Гаваях).

У 1990-ті японські вчені помітили, що діти, які вивчали рахунок за допомогою соробана, краще й швидше опановують нові знання в різних галузях, успішніші та активніші в інших видах діяльності, ніж їх однолітки, що вивчали арифметику за звичайною програмою.

Дослідивши це явище детальніше, вчені Японії розробили методику навчання дітей усного рахунку за допомогою образів, пропонуючи здійснювати обчислення на уявній рахівниці. Ця програма отримала назву – методика класичної ментальної арифметики (КМА).

Новаторська програма швидко стала популярною в багатьох країнах. На початку 21 століття школи КМА почали відкриватися в Туреччині.

 Історія Школи усного рахунку Соробан®

У 2012 році український фізик Юрій Новосьолов здивувався унікальними здібностями сина своїх турецьких друзів, який обчислював довгі приклади на великих швидкостях. Хлопчик вчився в школі ментальної арифметики.

“Чому б і ні?” – подумав Ю. Новосьолов і записався на навчання до групи з молодшими школярами. Одночасно він знайомиться з методикою викладання.

На фото Юрій Новосьолов навчається КМА в Туреччині:

 

 

 

 

 

Неприємним відкриттям став факт, що за класичною системою навчання успішними стають тільки 25% учнів. Але дорослий учень знайшов причину. Річ у тому, що за класичною системою навчання ментальної арифметики перш за все вивчаються численні закони усного рахунку. А це місяці тренувань. І подолати цей нелегкий період можуть не всі діти. Але не тому, що не мають здібностей, а тому, що немає головного, чим можна втримати увагу та мотивувати дітей 5-11 років на подальше навчання – немає результатів, якими можна пишатися, якими можна дивувати однолітків і дорослих.

Лише дуже посидючі та, що рідкість в юному віці, цілеспрямовані діти проходять цей довгий етап і починають навчатися безпосередньо образного рахунку. Вони й складають ті 25% дітей, що отримують результати. А як же решту три чверті учнів? Втрачається час і бажання отримувати нові знання. Але так не має бути! Класичну систему необхідно вдосконалювати й дати можливість усім дітям отримати повноцінний розвиток.

І ось, у 2013 році, після клопіткої роботи, Юрієм Новосьоловим було створено першу в світі програму, яка базується на ментальній арифметиці – методику усного рахунку Соробан®. У чому її відмінність від КМА? Найвагоміше — вдосконалена методика сформована таким чином, щоб вже з першого заняття учні показували нехай і незначні, але результати, і використовуючи усний рахунок, вирішували приклади. Ці маленькі перемоги значно підвищують мотивацію дітей і сприяють успішному навчанню.

Таким чином, командою методистів школи під керівництвом Юрія Новосьолова було розроблено алгоритм, що дозволяє зробити навчання ментальної арифметики зручним і доступним для кожної дитини.

Надалі в комп’ютерну програму були впроваджені технології штучного інтелекту, що дозволило зробити по-справжньому індивідуальне навчання. Такий підхід до розвитку дітей у школі усного рахунку Соробан® був застосований вперше у світі.

Розвиток Школи Соробан®

Перша Школа Соробан® відкрилася в Дніпрі в 2013 році. Успішність навчання підтвердили досягнення понад 2000 випускників і майже 20000 учнів, що продовжують навчання.

Сьогодні за методикою Соробан® навчають у всіх обласних центрах України.

Філії школи відкриті в усіх областях України! 

Знайти найближчу

Ключові події в історії Школи Соробан®
2013 рік.

Відкриття першої Школи усного рахунку Соробан® у Дніпрі.

Розробка першої комп’ютерної програми “Дідусь Соробан”. Онлайн-тренажер призначений для щоденного тренування (виконання 15-20 хвилинних домашніх завдань для формування вміння лічити образами).

Ольга Рашевська та Ірина Панасюк стали першими тренерами школи. Росла та розвивалася мережа шкіл по Україні. Першими, хто придбав франшизу на Соробан® були Володимир Федяй та Олексій Гула.
Перша увага з боку журналістів.

У Дніпрі проводять перший турнір з усного рахування з широким висвітленням у ЗМІ міста.
Розробнику методики усного рахунку Соробан® Юрію Новосьолову було вручено подяку від міського голови міста Дніпра за вклад у розвиток міста.

 

ВИДЕО З ТУРНІРУ:

2014 рік.

Реєстрація Торгової Марки Соробан®.

Відкриття Школи Соробан® у Запоріжжі, Новомосковську.
2015 рік — відкриття Шкіл Соробан® у Києві, Одесі, Харкові, Кривому Розі, Бердянську, Львові, Чорноморську.

2016 рік – відкриття Шкіл Соробан® в Світловодську, Мелітополі, Вишгороді, Білій Церкві, Рівному, Борисполі, Броварах, Бучі, Ірпені, Василькові, Вишневому, Обухові, Нікополі, Ізмаїлі, Южному, Херсоні, Кіровограді (Кропивницький), Луцьку, Ковелі, Житомирі, Івано-Франківську, Тернополі, Хмельницькому, Чернівцях, Полтаві, Кременчуку, Черкасах, Ужгороді, Мукачево, Миколаєві, Сумах, Павлограді, Олександрії, Стрию, Кам’янському (Каменецьке).

2016 рік.

Відкриття Школи Соробан® в Італії та республіці Білорусь

Випускниця Школи Соробан® Поліна Петрова взяла участь у телевізійному шоу “Україна має Талант” і отримала захоплені відгуки від усіх трьох членів журі.

ВІДЕО ПОЛІНИ:

Учні Школи Соробан® з успіхом виступають на заходах різного рівня: регіональних конкурсах: “Принц і Принцеса” в Луцьку; обласних і міських фестивалях, демонструючи свої досягнення як в усному рахуванні, так і в інших цікавих сферах діяльності.

Створено додаток онлайн-тренажера “Дідусь Соробан” у Google Play та App Store, призначення якого – зробити процес виконання домашніх завдань більш цікавим для дітей і спростити контроль виконання для батьків. Домашнє завдання стало контролюватися програмою автоматично. За правильне виконання трьох і п’яти прикладів поспіль персонаж – Дідусь Соробан – радісно танцює, що надихає дітей відповідальніше відноситися до виконання домашніх завдань, щоб побачити черговий танець персонажу. Додаток дозволяє тренувати мозок на будь-якому мобільному пристрої, що має підключення до глобальної мережі Інтернет.

2017 рік.

Відкриття Школи Соробан® у Польщі й Молдові

Методика усного рахунку стає все більш популярною в Україні.
Школи відкрилися в містах: Умань, Кам’янець-Подільський, Чернігів, Нова Каховка, Каховка, Боярка, Покровськ, Дрогобич, Стрий, Жовті Води, Бердичів, Краматорськ.

Революційне відкриття в світовій системі освіти! У програму навчання в Школі Соробан® впроваджені технології штучного інтелекту.

Комп’ютерна програма фіксує та аналізує всі приклади, що виконує учень, автоматично формуючи домашні завдання, відповідно до рівня засвоєння дитиною поточного матеріалу, поступово збільшуючи складність прикладів і таким чином підводячи учня на новий якісний рівень.

Успіх Школи Соробан® – це успіх її учнів, їх досягнення й радість від перемог.

Тисячі відеороликів і фотоматеріалів, зроблені на заняттях у школі й вдома. Їх можна побачити на офіційних каналах Школи Соробан®:

Школа Соробан® – законодавець технології розвитку інтелекту!

 

«Соробан» в Ютуб 
«Соробан» в Інст
«Соробан» у Google +
«Соробан» у ФБ
«Соробан» у Twitter
«Соробан» у Livejournal

 


Дружна команда “Соробан” постійно розширюється, і ми раді прийняти в свої ряди талановитих і захоплених тренерів!

  • У Вас море позитиву і величезний творчий потенціал? Приходьте до нас!
  • Ви любите дітей, і спілкування з ними приносить вам задоволення? Приходьте до нас!
  • Все нове викликає захват, і Ви швидко вчитеся? Приходьте до нас!
  • Ви – яскрава особистість з вищою педагогічною освітою та бажанням не зупинятися на досягнутому? Приходьте до нас!
  • Ви на “ти” з ПК і прекрасно володієте українською та російською мовами? Приходьте до нас!

Мережа Шкіл Соробан® в Україні розширюється з кожним днем

Ми формуємо навички, необхідні для успішного майбутнього, у дітей 5-11 років і завжди раді вітати в колективі людину, що поділяє наші життєві пріоритети.
ФОТО Директорів Шкіл Соробан® України й засновника Школи Соробан®

Директора Школ Соробан Україназасновник Школы Соробан 

У нас висока й стабільна заробітна плата, безкоштовне навчання та регулярне підвищення кваліфікації. У школах завжди є гарячий чай і смачне печиво. 🙂
Ознайомитися детальніше з унікальною методикою можна на сайті: soroban.ua.
Ваші резюме надсилайте на адресу: office@soroban.com.ua

 

Залишити резюме

 


 

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.